A Harfi Ansiklopedi Kimdir Meslekler Spiker Yazar

Ahmet Hakan Coşkun

Ahmet Hakan Coşkun 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat’da doğmuştur. Aslen Yozgat’lı olan Ahmet Hakan’ın Babası Hamdi Coşkun Silivri Eski Müftülerindendir. Çocukluğu, babasının müftü olmasından dolayı  Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir’de geçti.

Lise yıllarında Mavera Dergisi’ne abone olan Ahmet Hakan Kitaplara, özellikle edebiyata çok meraklıydı. İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Bir süre Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi’nde yayınlandı.

1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT’de çalıştı. TGRT’de ‘Yankı’ haber programını yapan ekip içindeydi. Kanal 7 kurulurken muhabir olarak oraya geçti. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra 1995-2003 arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü’nü ve ana haber spikerliğini yaptı. Kanal 7’de İskele Sancak programını yaptı ve bazı bölümlerini kitap haline getirdi.

2004 yılında Kanal 7’den istifa ederek ayrıldı. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. Sabah gazetesinde de çalışan Ahmet Hakan, şimdi yazılarına Hürriyet gazetesinde devam ediyor.

Ahmet Hakan, 2005’ten bu yana, CNN TÜRK’te “Tarafsız Bölge” adlı tartışma programını sunuyor.

Yorum Ekle

Click here to post a comment