A Harfi Ansiklopedi C-Ç Harfi Kimdir Sporcu

Çağan Atakan Arslan(Avatar)

 Avatar Atakan ismiyle tanınan Çağan Atakan Arslan,1986 yılında Sivas’ta dünyaya gelmiştir.Spor hayatına basketbol ile başlayan Avatar Atakan, 16 yaşında vücut geliştirme sporuna ilgi duymuştur.17 yaşında dövüş sporları ile tanışmış ve o günden bu yana birçok başarıya imza atmıştır.Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na parkur rekoru kırıp okul birincisi olarak girmiştir.

Atakan Arslan, 2008 yılından itibaren kick boks ve Muay Thai Milli Takımlarında ülkesini uluslararası arenada temsil etmekte, aynı zamanda da profesyonel müsabakalara çıkmaktadır.

2011 yılında Özbekistan’da 5.000 rakip taraftarın önünde Özbek rakibini finalde nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını kazanmış ve bu alanda ülkesine büyük erkeklerdeki ilk altın madalyayı getirmiştir.TPW adı altında profesyonel güreşte de performanslar sergileyen Atakan Arslan, adından Soldier olarak söz ettirmiştir.

Kickboks kariyerinin önemli olaylarından biri de, dünyanın kickboks organizasyonlarından biri olan Glory World Series ile yaptığı anlaşmadır.[kaynak belirtilmeli]2014 yılında Deput yapan Atakan Arslan, ilk maçını Glory 15 İstanbul’da Brezilyalı rakibi Jonatan Olveira yapmıştır. 2015 yılında ise Glory 20 Dubai’de Chad Sudgen ile karşılaşmıştır.

2016 yılında  Survivor Ünlüler Gönüllüler programında Ünlüler takımına dahil olan Avatar Atakan , 5 ay süren zorlu mücadele ile ortaya koyduğu performanslar sonrası Survivor şampiyonu olmuştur. Survivor sonrası ringlere dönüp, Mix Fight Gala organizasyonunda 81 kilo dünya şampiyonluk maçına çıkıp, Kevin Brenda’yı ikinci rauntta nakavt etmiştir. 3 Aralık 2016’da kemerini korumak için Marco Pique ile dövüşmüş ve 3 raunt sonunda rakibini yenerek kemerini korumuştur.

2017’de Söz dizisi ile ekran karşısına geçen ve  başrol olarak Üsteğmen Zafer Yaman karakterini canlandıran Avatar Atakan,dizinin 12 bölümünde diziden ayrıldı.

2017 yılında Serap Korkmaz ile evlenmiştir. 2018 yılının Haziran ayındada Leon Aslan Arslan isimli çocuğu olmuştur.Şuan ise 2022 Survivor All Star yarışmasına tekrar katılarak başarılı performanslar sergileyen Avatar,şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak ada hayatına devam etmektedir.

Yorum Ekle

Click here to post a comment