Ansiklopedi Kimdir Müzik Sanat

Irem Derici

İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Annesi Jale Ediz, babası Hulusi Derici’dir. 4 yaşında org çalmaya başladı. İrem Derici 5 yaşında iken anne- babası boşandı. İlkokula giderken Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde eğitime başladı ve lise bitene kadar devam etti. Işık Lisesinden mezun oldu.

16 yaşından itibaren ‘Monopop’ adındaki gurubu ile Beyoğlu’ndaki kulüplerde şarkı söyledi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra babasının yanında reklam ajansında 8 ay çalıştı. Reklamcılıktan kurtulup şarkı söylemek için çareyi ‘O Ses Türkiye‘ye katılmakta gördü.

2011 yılında O Ses Türkiye yarışmasında sergilediği peeformans ile yarı finale kadar yukseldi.

Melih Kibar‘ın bugüne kadar hiç duyulmamış son bestesi “Bensiz Yapamazsın” ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Mayıs 2013′de “Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı” adlı single ile Türkiye’de fırtına gibi esti.

2014 yılının başlarında Neşet Ertaş şarkısı olan “Neredesin Sen“i coverlayarak bir tekli çıkardı.

İrem Derici asıl çıkışını 15 Nisan 2014′de “Kalbimin Tek Sahibine” adlı şarkı ile yaptı. Piyasaya çıktığı andan itibaren dijital platformlarda “en çok dinlenenler” arasına giren şarkı internet ortamında en fazla indirilen ve dinlenen şarkı olma başarısını elde etti.

2014 yılında Altın Kelebek Ödülleri, En Iyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü kazandı.

Yorum Ekle

Click here to post a comment