Dans Kimdir Müzik P Harfi

Paula ABDUL

ABDUL (Paula). ABD’li şarkıcı, koreograf ve dansçı (San Fernando, Kaliforniya 1962). 1988.de yayımladığı Forever Your Girl adlı albümüyle büyük başarı kazandı. The Tracey Ulman Show adlı televizyon programı için yaptığı koreografi çalışmasıyla Emmy ödülü aldı 1990″da

Oliver Stone’un ünlü Rock grubu Doors u konu alan filminin koreografisini üstlendi.

Paula Abdul Hayatı

Paula Abdul, San Fernando, Kaliforniya’da bir büyükbaş hayvan satıcısı Harry Abdul ve bir konser piyanisti Lorraine Rykiss çiftine 1962 yılında dünyaya geldi. Babası Brezilya’da yaşayan Suriye asıllı bir Yahudi’dir. O ve kızkardeşi Wendy, San Fernando Valley’de doğup büyüdüler. Paula sonradan gösteri kariyerine ilgi duymaya başladı. Bir doğal yetenek olarak Abdul, 8 yaşından itibaren dans dersleri almaya başladı. Abdul, sonradan Van Huys Lisesi’ne başladı ve başarılarından dolayı bu okuldan birçok ödül kazandı.

Bir dönem NBA takımlarından Los Angeles Lakers takımının dans grubu olan Laker Girl’de dansçı olarak görev alan Paula Abdul, seksenler boyunca birtakım şarkıcıya koreografi düzenledi. Bunların arasında Janet Jackson’ın “Control” çağında bulunan çoğu şarkı özel bir yer tutmaktadır. 1990’lar boyunca da Abdul, birçok film ve klipte görevler üstlendi. Bunlarda Abdul, daha çok oyuncu olarak yer aldı.

Paul Abdul Müzik Kariyeri

Forever Your Girl: 1987 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. Ses konusunda uzman olmamasına karşın birçok başarılı şarkı, bu albümden çıktı. “Straight Up”, “Forever Your Girl”, “Cold Hearted”, “(It’s Just) The Way That You Love Me”, ve “Opposites Attract” bu albümden çıkan şarkılardır. “(It’s Just) The Way That You Love Me” hariç tüm şarkılar pop ya da R&B’dir. Bu şarkı ise new jack swing türünde bir eserdir. Spellbound: 1991 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. “Rush Rush” bu albümün en başarılı şarkısı, ayrıca doksanların bir hitidir. Bu şarkının klibinde Keanu Reeves rol almıştır. “Promise of a New Day”, “Blowing Kisses in the Wind”, “Vibeology” ve “Will You Marry Me?” adlı şarkılar bu albümden çıkan diğer şarkılardır. Head Over Heels: 1995 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. “My Love Is For Real” adlı şarkı en başarılı şarkıdır. Bu şarkıda Orta Doğu efektleri kullanılmıştır. “Crazy Cool” ve “Ain’t Never Gonna Give You Up” adlı şarkılar ise diğer şarkılardır. Bu albüm üç milyon satarak Paula Abdul’un en az satan albümü oldu. Beklenen yeni albüm: 2009’da çıkması beklenen yeni bir Paula Abdul albümüdür. Sanatçı uzun bir aradan sonra bu albümle müzik piyasasına geri dönmeyi planlamaktadır. Albümde yer alması beklenen “Dance Like There’s No Tomorrow” ve “I’m Just Here for the Music” adlı iki şarkı, birer yıl arayla tekli olarak yayımlanmasına rağmen, albüm hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Yorum Ekle

Click here to post a comment